Nieuwsbericht

Bestuur neemt ‘voorgenomen besluit’ tot overgang naar een verzekeraar

3 februari 2025

Het bestuur heeft onlangs een ‘voorgenomen besluit’ genomen om  pensioenfonds Staples (SPS) op te heffen. Daarbij is het van plan de pensioenen over te dragen aan een verzekeraar.

Het bestuur vroeg het Verantwoordingsorgaan (VO) om advies. Het VO heeft een positief advies gegeven voor de overdracht naar een verzekeraar. Vervolgens meldde het bestuur het voornemen bij De Nederlandsche Bank (DNB), inclusief een uitgebreid dossier met een onderbouwing van het voornemen. DNB heeft drie maanden de tijd om ons ‘voorgenomen besluit’ te beoordelen. Het bestuur verwacht de reactie van DNB in het voorjaar.

Als DNB geen bezwaar maakt tegen het opheffen van het pensioenfonds en de overdracht naar een verzekeraar, kan het bestuur een ‘definitief besluit’ nemen en een verzekeraar kiezen. Daarna kan de overdracht plaatsvinden. De definitieve datum en de afspraken met de verzekeraar maken we voor die tijd bekend. De redenen voor het besluit om Pensioenfonds Staples op te heffen leest u hier. Voor vragen kunt u altijd contact met ons opnemen.